کجا مانتوی عقد بخریم؟

ازدواج یکی از بزرگترین رخدادهای زندگی هر فردیست و همه ما می‌خواهیم به بهترین شکل ممکن آن را برگزار کنیم و چون احتمالاً فقط یکبار هم اتفاق می‌افتد عروس و دامادها سعی می‌کنند سنگ تمام بگذارند.

هر کدام از ما بنا به آداب ورسوم و روحیات طرفین سبک خاصی از عقد را می‌پسندیم.

بعضی از زوجین برای مراسم عقد هم مایل به برگزاری مهمانی مجلل هستند و برخی ترجیح می‌دهند یک عقد کوچک خانوادگی را به صورت محضری برگزار کنند.

هر کدام از این دو را انتخاب کنید چیزی از ارزش مراسم عقدتان کم یا زیاد نمی‌کند بستگی به خودتان دارد و مهم این است که کل جشنتان با برنامه‌ریزی پیش برود.

خب حالا می‌رسیم به عروس خانمهای ساده پسند که مایلند مراسم مقدس خود را به صورت عقد محضری و رسمی اجرا کنند. اولین پرسشی که به ذهنتان می‌رسد که چه مدلی و از کجا یک مانتو عقد زیبا،خاص و برازنده تهیه کنید؟

انتخاب مانتو عقد

قبل از هر اقدامی ابتدا باید اطلاعات خود را در مورد لباس عقد کامل کنیم و بدانیم دقیقاً بدنبال چه هستیم.

قبل از خرید حتماً چند نکته را در نظر داشته باشید:

 

انتخاب رنگ مانتو عقد

بر همه مسلم است که رنگ سفید که از سپید بختی می‌آید ما را بیاد عروس می‌اندازد. ولی اول مطمئن شوید که می‌خواهید لباس عقد و عروسیتان هر دو سفید باشد یا کمی متفاوتتر در روز عقد دیده شوید.

ابتدا به سلیقه خود رجوع کنید، رنگهای بسیار زیبای دیگری هم هستند که برای روز عقد بسیار خاص و زیبا می‌شوند رنگهایی در طیف ملایم آبی، صورتی، کالباسی، کرم و کلاً تمام رنگهای روشن پاستلی. مهمترین نکته آنست که بدانید کدام یک از این طیفهای رنگ به شما بیشتر می‌آید که آن هم بستگی به رنگ پوست و حتی رنگ چشمانتان دارد. از رنگهای تیره کلاً صرف نظر کنید رنگ روشن به استایلتان شکوه میدهد، لباس عقد نمادی از عشق و روشنایی است.

 

بودجه‌ خرید مانتو عقد

حتما قبل از اقدام به خرید، بودجه مورد نظرتان را برای مانتو عقد مشخص کنید تا با آرامش خیال به سراغ خریدتان بروید و دغدغه هزینه را نداشته باشید. البته از قدیم گفته‌اند که هر چیز گرانی، بی دلیل گران نیست شما باید حتماً به جنس پارچه، برش و دوخت و حتی نوع کاری که بر روی لباس شده توجه کنید.

 

استایل شخصیتان

 

استایل و فرم بدنتان را در نظر بگیرید. تلاش نکنید برای خاص به نظر رسیدنتان در روز عقد از روحیات، سلیقه واستایلتان خارج شوید. چون احتمالاً بعدها پشیمان خواهید شد.در روز عقدتان خودتان باشید تا طبیعیتر به چشم بیاید و اعتماد به نفستان را حفظ کنید

 

 هماهنگی فرم بدن و مدل مانتوعقد

طراحان متخصص دنیای مد می‌توانند با در نظر گرفتن انواع فرمهای مختلف بدن، زیباترین استایلها را به کمک طراحی لباس مناسب هیکلتان برای شما خلق کنند. مدل اندامتان نقش مهمی در زیباتر بنظر رسیدن مانتو عقدتان دارد.به فرم کلی بدن، بلندی و یا کوتاهی قدتان توجه کنید. فکر نکنید در این روز حتما باید بلند یا کوتاه بپوشید هر کدام را که ترجیح می‌دهید و با فرم بدنتان هماهنگی بیشتر دارد را انتخاب کنید.

 

ریزه کاریهای مانتو عقد

این حق شماست که در روز عقدتان از همیشه زیباتر و باشکوه‌تر دیده شوید. باید بین مانتو عقدتان با مانتوهای دیگرتان تفاوتهایی وجود داشته باشد.این روز، روز شماست پس سعی کنید از تزیین لباس با تور یا سنگ و مروارید دریغ نکنید. باید ببینید سلیقه شما کدام آیتم را بیشتر می‌پسندد.

 

 ست لباس عقد با همسرتان

در روز عقد نیازی به ست کردن با همسرتان نیست ولی اگر از آن دسته از زوجهایی هستید که به اینکار علاقه مندید قبل از انتخاب لباس خود به دنبال یک دست استایل دو نفره باشید و با همسرتان مشورت کنید چون سلیقه هر دو طرف در این انتخاب شرط است. یا می‌توانید رنگ لباس خود را با کت و شلوار داماد و یا کراواتش ست کنید.

 

 

 

پیراهن‌های پوشیده

پیراهن های بلند و کار شده پوشیده هم برای عقد محضری انتخاب خوبیست البته ترجیحاً پف دار نباشد و بیشتر حالت رسمی داشته باشد. در زیبایی پیراهنهای ساده و شیک و نوع پارچه بسیار مهم است.

عروس خانم ها، می‌توانید زیباترین و خاصترین لباس عقد را با هر سلیقه و مدلی در مزون zp پیدا کنید.
مزون zp برای شیک پوشان، بهترین و خاصترین مدلهای لباس ومانتو عقد را با قیمت مناسب در اختیارتان می‌گذارد.