پیراهن مجلسی کوتاه و شیک

لباس مجلسی کوتاه و هم لباس مجلسی بلند همیشه طرفداران خاص خود را دارند، اما لباس مجلسی کوتاه همیشه بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. لباس مجلسی کوتاه بیشتر باب سلیقه دخترخانمهای جوان است که حتی در مراسم عقد و عروسی هم از آن استفاده می­شود. مزون zp به مدیریت خانم سارا زراعت پیشه زیباترین و شیک­­ترین مدل­های لباس مجلسی کوتاه را با بهترین جنس، طرح و رنگ های مد روز در اختیار شما همراهان عزیز با عشق و احترام می­­گذارد . پس با ما در این مقاله همراه باشید.

پیراهن مجلسی کوتاه

برخی معتقدند که لباس مجلسی کوتاه برای هر اندامی مناسب نیست و فقط خانم­های جوان و ظریف می­توانند از این مدل پیراهن استفاده کنند. در این مقاله می­خواهیم متذکر شویم که این حق همه ماست که طبق سلیقه و خواسته قلبمان عمل کنیم و از پوشیدن لباسهای مختلف لذت ببریم. تیم حرفه ای مزون لباس عروس zp (زد پی ) رویاهای شما را به واقعیت تبدیل می­کنند وبهترین ایده ها را برای تولدها، مراسم عروسی و مجالس عقد به شما پیشنهاد می­دهند.

مدل های لباس مجلسی کوتاه 

قبل از هر چیز باید دانست که پیراهن­های کوتاه مجلسی برای چه مراسم­هایی مناسب­ترند؟

  1. در مجالسی که فامیل درجه اول نیستید و نمی­خواهید لباستان زیاد مجلل باشد.
  2. برای دورهمی­های دوستانه و تولدهایی که بیشتر مایلید اسپرت­تر لباس بپوشید.
  3. پوشیدن پیراهن کوتاه مجلسی برای مراسم­هایی مانند بله برون و حنابندان و حتی عقد انتخاب بسیار خاص و جسورانه‌ای است که شما را بسیار متفاوت و خاص می­کند.
  4. پیراهن کوتاه بدون شک برای دختران نوجوان و جوان در هر مراسمی همیشه بهترین انتخاب است. پیراهن مجلسی کوتاه همیشه تازگی و طراوت بیشتری به دختران جوان می­دهد.
  5. برای مهمانی­های خانگی هم پوشیدن پیراهن بلند بسیار دست و پا گیر است.
  6. زمان هایی که می­خواهید  تیپی ساده و اسپرت  و شیک داشته باشد پیراهن کوتاه مجلسی بهترین انتخاب شماست.

هنگام خرید لباس مجلسی کوتاه به نکات زیر توجه کنید: 

  1. ابتدا قد خود را برای انتخابِ، قد پیراهن خود در نظر بگیرید که با یکدیگر در تضاد نباشند.
  2. فرم برش و نوع دوخت پیراهن تاثیر بسیار زیادی در زیبا نشان دادن اندام شما دارد، یک دوخت و برش حرفه­ای به راحتی عیب­های اندام شخص را پنهان می­کند.
  3. از دیدن مدل های مختلف و ایده گرفتن غافل نشوید دیدن مدل­های مختلف پیراهن انتخاب شما را راحت­ تر می­کند.

برای اشخاصی با اندام و قد متناسب پیراهن مجلسی کوتاه ایده‌آل می­باشد. فرم اندام افراد مثل هم نیست. پس باید با توجه به شکل اندام، لباس مجلسی موردنظرتان را انتخاب کنید. یک پیراهن کوتاه به تن یک خانم می­تواند بسیار زیبا باشد اما به تن یک خانم دیگر هیچ جلوه­ای نداشته باشد. مزون zp در این مقاله قصد دارد روی مواردی تمرکز کند تا هر بانویی بتواند با استفاده از آن هنگام خرید مناسب­ترین پیراهن کوتاه را برای اندام خود داشته باشد.

لباس مجلسی کوتاه بر اساس قد

خانم‌های کوچک اندام حتما می‌دانند که هر لباسی بپوشند برایشان بلند نشان داده می­شود ولی در مورد پیراهن کوتاه این موضوع برای آنها مزیت به حساب می­آید. پیراهن­های کوتاه مجلسی برای اندام‌های ریز و ظریف بسیار متناسب خواهد بود. خیلی از بانوهای بلند قد در پیراهن مجلسی کوتاه ظاهری فریبنده دارند و بلندی پاهایشان بیشتر خودنمایی می­کند. در نظر داشته باشید که پیراهن مجلسی نباید بیش از اندازه کوتاه باشد. بنابراین خانم‌های قد بلند هنگام خرید باید به طول دامن پیراهن خود دقت کنند.

انتخاب لباس مجلسی کوتاه بر اساس فرم هیکل

دسته بندی انواع تیپ‌های فرم هیکل:

۱-  پیراهن مجلسی کوتاه مناسب اندام سیبی

در فرم هیکل سیب عموما میان تنه کمی بزگ‌تراست و پیراهن تنگ و چسبیده انتخاب مناسبی نیست. خانم‌هایی با این تیپ بدنی پیراهن مجلسی کوتاه خیلی شیک است چون غالبا این افراد دارای پاهای خوش فرمی هستند. گزینه مناسب دیگر می‌تواند پیراهنی با پایین تنه‌ای با حالت فون باشد که کمر را باریکتر نشان ‌دهد. اگر امکان اضافه وزن در بازوها وجود دارد پوشیدن آستین بلند نیز توصیه می­شود. پیراهن­های کوتاه مجلسی با آستین سه ربع و یا خفاشی بسیار شیک به نظر می‌رسد.

۲-لباس مجلسی کوتاه مناسب اندام موزی

در دنیای مد و فشن این تیپ بدنی همیشه مورد تحسین قرار گرفته است ،اکثر خانمها تصور میکنند که با داشتن این فرم از اندام  هر لباسی را بدون نگرانی می­توانند به تن کنند. قطعا این تصور درست نیست. خانم‌های ظریف می‌توانند لباس‌های چسب به تن کنند ولی اگر بالاتنه و پایین تنه آنها مسطح و یک اندازه باشد به طوری که تفاوتی با دور کمرآنها نداشته باشد لباس‌های کوتاه و چسبیده اشتباه بزرگی است. تیپ بدنی موزی زمانی زیباست که دارای پستی و بلندی در نقاط مختلف بدن باشد. لباس‌های بدون آستین در فرم بدن موز بسیار شکیل به نظر می‌رسد.

۳-لباس مجلسی کوتاه مناسب اندام گلابی

در تیپ بدنی گلابی  پایین تنه نسبت به بالاتنه حجم بیشتری دارد. خانم‌هایی که دارای این تیپ بدنی هستند باید در انتخاب لباس دقت کنند زیرا ممکن است یک انتخاب غلط پایین تنه‌شان را بزرگ‌تر از حد معمول نشان دهد. پیراهن­های بدون آستین و دکلته باعث برجسته­تر شدن بیش از حد پایین تنه می­شود. بهتر روش برای انتخاب پیراهن  کوتاه مجلسی برای اندام موزی لباسی است با طول متناسب به شکلی که ران‌ها را بپوشاند و بالاتنه بزرگ­تری داشته باشد تا متعادل دیده شود.

۴-لباس مجلسی کوتاه مناسب اندام ساعت شنی

یکی از زیباترین فرم های بدن در خانم‌ها ساعت شنی است. و با هر استایلی مناسب می­باشد.

نحوه انتخاب و طراحی لباس مجلسی کوتاه برای فرم‌های بدن خاص

چیزی که از نظر یک فرد عیب و نقص در بدن شمرده می‌شود، از نظر فردی دیگر ممکن است یک ویژگی بشمار بیاید.

امروزه دنیای مد خیلی بیشتر از گذشته  به مساله لباس‌هایی با سایز بزرگ اهمیت می‌دهد. در ثانی تولیدکنندگان پوشاک به این نتیجه رسیده­اند که تمام خانم‌ها با سایزهای غیرمعمول و بزرگ تمایلی به پوشاندن خود از سر تا نوک پا ندارند. مخصوصا بسیاری طرفدار پوشیدن لباس کوتاه هستند. اگر در مورد اندازه مناسب آستین‌ و بالاتنه لباس با فرم اندام نیز دقت شود زیبایی این اشخاص بسیار بیشتر خواهد بود.

۱-  انتخاب لباس برای بانوانی که دارای بالاتنه چاق هستند

افرادی با بالاتنه درشت باید دقت کنند که لباس­های کوتاه که تنگ و چسبیده باشند مناسب هر فضایی نیست. بهترین ترفند این است که قسمت بالای لباس بسیارساده باشد تا فرم بدن متعادل‌تر نشان داده شود.

۲-انتخاب مدل مناسب پیراهن مجلسی

لباس‌های مجلسی که در قسمت جلوی لباس کار شده باشد بسیار محبوب هستند ولی اگر بیش از حالت معمول باشد برای یک خانم چاق اشتباه بزرگی محسوب می­شود. دوخت افقی پیراهن باید صحیح و مرتب  دقیقا سرجای خود قرار بگیرد تا نقص­های اندام را بیش از حد نشان ندهد. لباس­های پرکار‌ برای خانم‌هایی با بالاتنه چاق آنها را مانند زنان باردار نشان می‌دهد. مناسب­ترین پیراهن کوتاه مجلسی لباسی است که فرم بدن را به فرم بدنی ساعت شنی نشان دهد.

۳- مدل یقه برای پیراهن مجلسی

لباس مجلسی با یقه بسته انتخاب چندان مناسبی برای خانم­ها با بالاتنه چاق نیست. توصیه مزون زد پی  به شما عزیزان این است که یقه گرد و یقه هفت علاوه بر زیبایی و راحت بودن پوشش مناسبی برای این افراد می­باشد.

۴- افرادی که قفسه سینه صاف دارند

خانم‌هایی با این فرم اندام در پیراهن­های کوتاه خیلی خوب به نظر می‌رسند. این خانم­ها باید به جای پوشیدن لباس تنگ و چسبیده از تزئینات در بالاتنه لباس استفاده کنند.

۵-انتخاب لباس برای افرادی که دور کمر بزرگی دارند

برای کسانی که کمر باریک نیستند وقوس کمرندارند  بهتر است برای پیراهن­هایشان از کمربند استفاده کنند. توصیه دیگر استفاده از لباس لنگی نیز می­باشد زیرا برای انواع فرم بدن‌های مختلف مناسب است چون باعث ایجاد فرم کمر می­شود.

۶-انتخاب لباس برای افراد دارای شکم بزرگ

برای خانمی با داشتن شکمی بزرگ پوشیدن پیراهن کوتاه یک مشکل است اما غیرممکن نیست. پیراهن­هایی که از زیر سینه دوخته شده باشند بهترین گزینه است.

۷-انتخاب لباس برای خانم­هایی با پایین تنه چاق

خیلی از خانم‌ها ازاین ویژگی اندام خود راضی هستند. در مقابل افرادی هم هستند که تمایل به مخفی کردن آن دارند. برای این افراد  روش‌هایی هست  تا بتوانند پیراهن کوتاه مورد سلیقه خود را به تن کنند. اولین روش برقرار کردن تعادل میان بالاتنه و پایین تنه است. روش دوم انتخاب رنگ لباس است، به طوری که پایین تنه تیره‌تر از بالاتنه لباس باشد.