پیراهن مجلسی

پیراهن مجلسی و انتخاب بهترین مدل برای آن، یکی از دغدغه‌های خانم‌ها قبل از شرکت در مراسم‌ها و جشن‌ها می‌باشد. با توجه به اینکه امروزه برند‌های مختلف اقدام به ارائه انواع مدل‌های متفاوت به بازار نموده‌اند، لذا انتخاب برای اشخاص بسیار سخت شده است. این بین سایت زد‌پی به مدیریت سارا زراعت‌پیشه تلاش نموده‌ تا با در نظر گرفتن برترین نکات و بروز‌ترین مدل‌ها در سبک آرایش و لباس، کار را برای شما آسان نموده و خرید یک پیراهن مجلسی مناسب و آرایش متناسب با آن را برایتان تسهیل کنند. در ادامه می‌توانید برخی از نکات مهم که در زمان خرید پیراهن مجلسی، توجه به آن الزامی است را مشاهده نمایید.

نکات مهم در زمان خرید و تهیه پیراهن مجلسی:

لباس‌ها اگر که خوب و متناسب انتخاب شوند، بهترین استایل را از شما نمایش می‌دهند. لذا در ادامه خواهید آموخت که چگونه لباس مناسب انتخاب کنید:

نکات مهم در زمان خرید و تهیه پیراهن مجلسی:

 

  • توجه به فرم بدن:

در زمان انتخاب پیراهن مجلسی، همیشه به فرم بدن خود توجه نمایید. به طور مثال، اگر که دارای پاهای کشیده و خوش فرمی هستید، انتخاب پیراهن مجلسی با قدی کوتاه می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. در همین حین باید دقت نظر نیز داشته باشید که اگر در این پیراهن‌ها، یقه بسیار باز باشد، نگاه‌ها را از پاها جدا کرده و به سمت گردن شما می‌کشاند. در سایت زد‌پی به مدیریت سارا زراعت‌پیشه، به شما پیشنهاد می‌شود که اگر دارای رنگ پوست روشن و صورت زیبا هستید، حتما از انواع پیراهن مجلسی پوشیده استفاده کنید تا تمرکز بر روی چهره شما بیشتر گردد. با این توضیح می‌توان متوجه شد که فرم صورت و اندام شما می‌تواند یک فاکتور مهم در زمان انتخاب پیراهن مجلسی باشد.

برای افرادی که دارای هیکل گلابی شکل هستند، عموما پیشنهاد می‌شود تا از انواع پیراهن مجلسی استفاده شود که عرض کمر را کمتر و بالاتنه را پر‌تر نمایش می‌دهد لذا پیراهن‌هایی که دارای یقه‌های باز مربعی شکل هستند، بهترین انتخاب می‌توانند باشند.

در طرف مقابل برای افراد چهارشانه که دارای بالا تنه پهن هستند، می‌بایست توجه را به کمر جلب نمود. لذا استفاده از انواع پیراهن مجلسی که صاف بود و بر روی کمر خود از کمربندهای پهن استفاده می‌کند یک انتخاب خوب و عالی خواهد بود.

  • توجه به قد پیراهن مجلسی:

دومین فاکتور در زمان خرید پیراهن، توجه به قد آن است. برای افرادی که دارای قد کوتاه و یا متوسط هستند، سایت زد‌پی به مدیریت سارا زراعت‌پیشه، پیشنهاد می‌نمایند که از لباس‌های کوتاه و بالای زانو استفاده شود. البته باید در نظر داشت اگر علاوه بر کوتاه قد بودن، دارای هیکل پری نیز می‌باشید، پیشنهاد می‌شود که قد لباس شما زیر زانو بوده و یقه لباس نیز گرد باشد. انواع یقه‌های گرد برای این افراد نمی‌تواند مناسب باشد.

ویژگی‌های پیراهن مجلسی

به افراد کوتاه قد با جثه ریز نیز عموما پیشنهاد می‌شود تا از انواع پیراهن مجلسی که در زیر سینه دارای دوخت و خط بوده پرهیز نمایند. این نوع لباس ها باعث ایجاد خطای دید می‌شوند و قد را کوتاه تر از حالت واقعی نشان می‌دهند.

سایت زد‌پی به مدیریت سارا زراعت‌پیشه به افراد بلند‌قد توصیه می‌کنند تا از پوشیدن پیراهن مجلسی بلند و تک رنگ پرهیز نمایند. برای این افراد دامن‌های فون بهترین انتخاب محسوب می‌شود. البته باید در نظر داشت که پیراهن‌هایی که دارای خطوط عمودی هستند و یا بسیار تنگ می‌باشند نیز، انتخاب‌های خوبی نخواهند بود.

افراد چاق می بایست از لباس‌های پف‌دار و یا تور‌دار خودداری نمایند اما در مقابل افراد ریز‌جثه بدون نگرانی می‌توانند از آنها بهره ببرند. برای این افراد لباس‌های عروسکی و دنباله‌دار یک انتخاب خوب می‌باشد.

  • متناسب بودن پیراهن مجلسی با رنگ پوست:

یکی از موارد مهمی که در سایت زد‌پی به مدیریت سارا زراعت‌پیشه، به آن پرداخته می‌شود، توجه به نوع استایل و لباس متناسب با رنگ پوست است زیرا این دو مورد تکمیل کننده همدیگر باشند. از همین‌رو اگر پوست شما خیلی روشن است، پیراهن مجلسی با رنگ تیره می‌تواند یک انتخاب هوشمندانه برای شما باشد. زیرا لباس‌هایی با رنگ روشن می‌توانند شما را خسته و بی‌روح نمایش دهند.

از سوی دیگر برای افرادی که دارای پوست‌هایی با زمینه گندمی و زرد هستند، پیشنهاد می‌گردد تا از رنگ‌های روشن‌تر استفاده شود. استفاده از این رنگ‌ها موجب می‌شود تا پوست متعادل‌تر و گرم‌تر نمایش داده شود. اما اگر پوست شما تیره و یا زیتونی است، انتخاب پیراهن مجلسی با رنگ روشن، یک انتخاب خوب محسوب می‌گردد.

  • ایجاد هارمونی بین رنگ پیراهن و رنگ موها و چشم‌ها:

رنگ مو و چشم نیز می‌تواند در انتخاب رنگ لباس بسیار موثر باشد. افرادی که دارای رنگ چشم آبی هستند، می‌توانند برای انتخاب رنگ پیراهن مجلسی خود از رنگ‌هایی همانند زرد و طلایی استفاده کنند. اما رنگ‌هایی چون قهوه‌ای و قرمز برای اشخاصی با رنگ چشم سبز، انتخاب مناسبی خواهد بود. در ادامه پیراهن مجلسی با رنگ‌هایی نظیر آبی، سبز و سفید، یک انتخاب خوب برای افرادی است که دارای رنگ چشم قهوه‌ای هستند.

رنگ پیراهن مجلسی

از سوی دیگر رنگ مو نیز می‌تواند برای انتخاب رنگ لباس بسیار مهم باشد. اگر جز افرادی هستید که دارای موهای مشکی می‌باشید، سایت زد‌پی به مدیریت سارا زراعت‌پیشه پیشنهاد می‌دهند تا از رنگ‌های براق و تیره و برای لباس خود استفاده نمایید. همچنین انتخاب رنگ‌های گرم برای افرادی با موهای بلوند یا قهوه‌ای می تواند یک انتخاب خوب محسوب شود.

منابع:

https://www.bestforbride.com/bridal-shop/19/10-tips-to-help-you-choose-a-fantastic-evening-gown/

https://blog.petitedressing.com/petite-evening-gowns/