پیراهن عقد در زد پی

پیراهن عقد یکی از فاکتورهای مهم در زمان برگزاری جشن عقد است. عروس خانم‌ها برای اینکه در این مراسم هرچه زیباتر به نظر برسند، بر روی انتخاب لباس و آرایش خود بسیار حساس بوده و ترجیح می‌دهند تا با صرف زمان لازم بر روی این مورد، بهترین انتخاب را داشته باشند. در همین راستا زمان زیادی را برای جستجو در اینترنت و بین مزون‌ها صرف می‌نمایند تا به خواسته خود دست یابند. این بین سایت زدپی به مدیریت سارا زراعت‌پیشه با ارائه نکاتی که نتیجه سال‌ها فعالیت در این رشته و حوزه دیزاین است، به این افراد کمک می‌کند تا بهترین انتخاب را داشته باشند. در ادامه در خصوص انتخاب بهترین مدل و رنگ برای پیراهن عقد صحبت خواهد شد.

نکات مهم برای انتخاب پیراهن عقد:

 

نکات مهم برای انتخاب پیراهن عقد:

  • رنگ لباس:

اولین موردی که در خصوص پیراهن عقد باید به آن توجه نمود، رنگ لباس می‌باشد. معمولا جشن‌های عقد به صورت خودمانی‌تر و کوچکتر برگزار می‌شوند لذا می‌توان از رنگ‌های متداول‌تر نیز استفاده نمود. یکی از مواردی که در سایت زدپی به  مدیریت سارا ‌رزراعت‌پیشه مطالعه می‌نمایید، این مهم است که برای ایجاد تمایز بین روز عقد و روز عروسی، بهتر است تا از رنگی بجز سفید برای پیراهن عقد استفاده کنید. از همین رو رنگ‌های ملایم همچون آبی کمرنگ، صورتی و .. که با کراوات یا پاپیون داماد ست می‌شود، می‌تواند یک انتخاب خوب باشد.

  • قد لباس:

قد لباس امری سلیقه‌ای است. اما تجربه نشان داده است که برای مراسم عقد، به تن نمودن لباس‌هایی که دارای قد بلند هستند و به مراتب پوشیده می‌باشند، ظاهری شیک‌تر از شما به نمایش خواهند گذاشت. پیراهن کوتاه بیشتر مناسب روز بله‌برون و مواردی از این قبیل است. البته قد لباس در ارتباط با قد شما نیز می‌باشد که در ادامه در خصوص این مورد توضیحات بیشتری ارائه خواهد شد.

  • مدل لباس:

در سایت زدپی به مدیریت سارا زراعت‌پیشه می‌توانید مطالعه نمایید که در روز عقد هر اندازه ساده‌تر باشید، جذابیت شما بیشتر خواهد بود. لباس‌های پفی بیشتر برای روز عروسی مناسب هستند اما برای روز عقد پیشنهاد می‌شود تا پیراهن عقد شما راسته و دنباله‌دار باشد. این مورد یک انتخاب شیک است که برای هر سن و سالی می‌تواند مناسب باشد.

بین پیراهن عقد و نامزدی تفاوت وجود دارد:

 

یکی از دغدغه‌های عروس خانم‌ها، در انتخاب پارچه لباس، طرح و تزئینات آن است. این امر کاملا سلیقه‌ای است. اما پیشنهاد می‌شود که در این مورد جوانب احتیاط را رعایت نمایید. در نظر داشته باشید که لباس‌های شلوغ به همراه سنگ دوزی‌های بسیار، برای مراسم عقد گزینه خوبی نخواهند بود زیرا سن و سال عروس را افزایش می‌دهند اما از سوی دیگر لباس نباید تا حدی ساده باشد که نتوان بین آن و لباس مجلسی تفاوتی قائل گردید.

  • روسری عقد:

بسیاری از عروس خانم‌ها ترجیح می‌دهند تا در روز عقد، با حجاب ظاهر شوند و گروهی نیز تنها با یک گل سر ساده و آرایش موهای شیک در مجلس حضور می‌یابند. باید بیان داشت، در مواردی که مایل هستید از روسری استفاده کنید می‌توانید از شال‌های حریر متناسب با لباس خود بهره ببرید. البته توجه نمایید که رنگ و مدل روسری و گل سر شما با مدل و رنگ پیراهن عقد همخوانی داشته باشد.

بین پیراهن عقد و نامزدی تفاوت وجود دارد:

یکی از خواندنی‌های جالب در سایت زدپی به مدیریت سارا زراعت‌پیشه، این مورد است که بین لباس‌های عقد و نامزدی تفاوت وجود دارد. بسیاری از افراد نسبت به این موضوع غافل می‌باشند. در نظر داشته باشید که برخلاف لباس نامزدی که می‌توان از هر رنگی برای آن استفاده کرد، برای تهیه پیراهن عقد عموما رنگ‌هایی نظیر نباتی، طلایی کمرنگ، صورتی و آبی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از سوی دیگر پیراهن عقد حتما باید بلند باشد، به گونه ای که مچ پا به خوبی پوشیده شود.

در نظر داشته باشید که بهترین پارچه‌ها برای پیراهن عقد، پارچه‌هایی با جنس گیپور و حریر هستند.

برای تهیه لباس عقد به چه نکاتی باید دقت نمود؟

  • در نظر داشته باشید که قد پیراهن عقد تا حد زیادی به قد شما وابسته است. در سایت زدپی به مدیریت سارا زراعت‌پیشه بیان می‌شود، اگر جز افراد قد بلند هستید، می‌توانید از پیراهن‌های بلند استفاده کنید اما اگر قد شما به نسبت کوتاه می‌باشد، پیشنهاد می‌شود تا از کت‌های بلند که عموما به شکل مانتو هستند و تا روی زانو می‌باشند، استفاده کنید.
  • برای انتخاب رنگ پارچه، حتما به رنگ پوست خود نیز توجه نمایید. برای افرادی که دارای رنگ پوست بسیار سفید هستند، رنگ‌های روشن همانند سفید یا کرم می‌توانند آنها را بی روح جلوه دهد. برای این اشخاص لباس‌هایی به رنگ صورتی و یا بژ انتخاب خوبی خواهد بود. اما اگر جز افراد گندمگون هستید می‌توانید از رنگ‌هایی همانند لیمویی، آبی کمرنگ و یا ارغوانی کمرنگ استفاده نمایید. در نظر داشته باشید که برای افراد با رنگ پوست تیره نیز، پارچه‌هایی با رنگهای روشن بهترین انتخاب خواهند بود. در نظر داشته باشید که اگر به رنگ لباس خود بی‌اهمیت باشید، نمی‌توانید سایر اکسسوری‌ها را با آن هماهنگ نمایید.

برای تهیه لباس عقد به چه نکاتی باید دقت نمود؟

 

  • اگر در انتخاب پارچه برای پیراهن عقد خود دچار شک و تردید شده‌اید، حتما از پارچه‌هایی استفاده کنید که از جنس ساتن، گیپور یا حریر هستند، براق بودن و چشم‌نواز بودن این پارچه‌ها باعث می‌شود تا افراد در آن حس پرنسس بودن نمایند.
  • برای انتخاب اکسسوری‌ها نیر پیشنهاد می‌شود که با توجه به مدل پیراهن عقد خود از اکسسوری مناسب بهره ببرید. به طور مثال پیشنهاد می‌شود تا برای پیراهن‌های ساده و دنباله دار، موها باز باشد و از گیره سرهای مینیمال استفاده کنید. همچنین اگر مایل هستید تا موهای خود را جمع نمایید، ریسه‌های گلی که بر روی موها قرار می گیرند، می توانند بهترین انتخاب برایتان باشند تا استایل شما را تکمیل نمایند.

جمع بندی:

برای انتخاب پیراهن عقد فاکتورهای مهمی دخیل هستند که البته  با توجه به سلیقه افراد نیز می‌توانند متفاوت باشند اما در سایت زدپی به مدیریت سارا‌ زراعت‌پیشه تلاش شده است تا برای هر نوع سلیقه و استایلی نکات و ایده‌های کاربردی ارائه شود تا عروس خانم‌ها به کمک آنان بدرخشند و بی‌نظیر ظاهر شوند. برای این منظور قبل ار خرید پیراهن عقد توصیه می‌شود تا حتما اطلاعات لازم را در خصوص بایدها و نبایدهای آن مطالعه کنید.

 

منابع:

https://www.brides.com/gallery/wedding-dress-shopping-tips

https://glamourental.com/blogs/news/top-tips-for-choosing-the-perfect-engagement-dress