مهم ترین نکات انتخاب لباس عروس

وقتی که زمان عروسی و روز عروسی فرا می رسد، عروس خانم ها به این روز اهمیت زیادی داده و تمام تلاش  خود را می کنند تا این روز را به بهترین شکل ممکن برگزار کنند.

 یکی از مهم ترین مواردی که در مراسم عروسی بسیار مهم و حائز اهمیت است و در واقع نوعی دغدغه هر عروسی در این روز به شمار می رود، انتخاب لباس عروس مناسب است.

در حقیقت اینگونه می توان گفت که بخش زیادی از مراسم عروسی در انتخاب لباس عروس خلاصه می شود و این موضوع بسیار مهم و حائز اهمیت است. زیرا عروس در مراسم، در مرکز توجه است و انتخاب یک لباس عروس زیبا متناسب با هیکل و اندام عروس؛ می تواند او را هر چه زیباتر کند.

از این رو انتخاب لباس عروس باید با دقت کافی انجام شود و برای انتخاب آن به موارد زیادی توجه گردد. از این جهت ما در اینجا به نحوه درست انتخاب لباس عروس و مواردی مهم مرتبط با آن پرداخته ایم.

 

 

 

 

 

 

 

نکات مهم برای انتخاب لباس عروس

 

توجه به بودجه برای انتخاب لباس عروسی

 وقتی برای خرید و انتخاب لباس عروس به مزون می روید؛ معمولا مدیریت و یا فروشنده مزون باید شما را برای انتخاب لباس، با توجه به بودجه ای که مد نظر دارید، راهنمایی کند. و با همان میزان بودجه بهترین نوع لباس را پیشنهاد دهد.

 در مزون زدپی با مدیریت خانم سارا زراعت پیشه، همواره این مورد به شدت مورد توجه بوده و سعی شده است برای عروس خانم ها با توجه به میزان بودجه ای که دارند؛ مناسب ترین و شیک ترین لباس ها پیشنهاد شود.

 

توجه به اعتقادات مذهبی

 برای انتخاب لباس مهم ترین شب زندگی خود، حتما به عقاید مذهبی خود و همسرتان و همچنین خانواده ها توجه کرده؛ تا با انتخاب لباس مناسب در شب عروسی خود احساس راحتی کرده و معذب نشوید و بتوانید از این شب زیبا لذت ببرید. 

 

دیدن و مشاهده مدل های لباس عروسی

 قبل از مراجعه به مزون ها برای انتخاب لباس، مدل های مختلف و جدید در مجلات و سایت های مد و فشن را ببینید تا هم با جدید ترین مدل ها آشنا شده و هم ذهنیتی در مورد نوع لباس عروس خود داشته باشید.

بدین شکل بهتر بتوانید فروشنده و خیاط را از سبک و سلیقه خود آگاه کنید. البته در این کار زیاده روی نکنید، دیدن بیش از حد مدل های مختلف لباس عروس، ممکن است شما را بیشتر سردرگم کرده و انتخاب را برایتان خیلی سخت کند. 

 از این رو تنها با دارا بودن ذهنیتی کلی از نوع لباسی که می خواهید، به مزون ها مراجعه کرده و سپس با راهنمایی ها و مشاوره های خیاط و طراح لباس در مزون، انتخاب مناسب را انجام دهید.

 در مزون زدپی در این زمینه راهنمایی و مشاوره های کامل برای عروس خانم ها انجام می گیرد، تا این عزیزان بتوانند؛ بهترین انتخاب را داشته باشند.

 

 

انتخاب رنگ لباس عروس

 رنگ لباس عروس در بیشتر موارد سفید است و اکثر عروس خانم ها رنگ سفید را برای عروسی خود انتخاب می کنند و رنگ های دیگر معمولا برای مراسم هایی مثل جشن عقد، به کار گرفته می شود.

 اما با این حال برخی از خانم ها تمایل دارند از رنگ هایی به جز سفید برای لباس عروسی خود استفاده کنند. در چنین حالتی، رنگ های نباتی، کرم، شیری توصیه می شود و انتخاب دیگر رنگ ها، برای مراسم عروسی شاید در آینده حس پشیمانی را برای شما داشته باشد.

 

انتخاب لباس با توجه به قد داماد

 برای انتخاب لباس عروسی و مدل آن باید به قد داماد نیز توجه شود. برای مثال وقتی اختلاف قدی شما و همسرتان زیاد نیست، پوشیدن لباس های مدل اروپایی که پف ندارند و قد را کشیده تر نشان می دهند، برای شما انتخاب مناسبی نخواهد بود.

 

 

انتخاب لباس با توجه به فصل عروسی

 برای انتخاب لباس مراسم عروسی؛ حتما به فصل عروسیتان توجه کنید. اگر جشن شما قرار است در روزهای پاییزی و زمستانی برگزار شود، لباس های دنباله دار را انتخاب نکنید؛ چون کوچک ترین  باران و برف می تواند لباس شما را کثیف کند.
همچنین سعی کنید، در این فصل، لباس های پوشیده تر را انتخاب کنید و کمتر از لباس های باز با پارچه های حریر استفاده کنید.

 

در فصل تابستان نیز از انتخاب لباس  های پشمی اجتناب کنید؛ زیرا که  موجب عرق کردن زیاد شده و بسیار اذیت کننده خواهد  بود.

 

انتخاب لباس عروس با توجه به اندام خود

 

 توجه به اندام و هیکل از مهم ترین مواردی است که در انتخاب لباس مراسم عروسی باید به آن توجه کنید، زیرا حتی اگر شما شیک ترین و گران ترین لباس را انتخاب کنید؛ اما برای اندامتان مناسب نباشد، زیبایی را برایتان در بر نخواهد داشت.

بنابراین اول نوع اندام خود را بشناسید و سپس با توجه به آن لباس مناسب را انتخاب کنید.

اگر شما دارای اندامی گلابی شکل هستید؛( یعنی اندامی که در آن دور سینه با دور باسن از نظر سایز مشابه است و سایز دور کمر 25 درصد کمتر از اندازه دور باسن می باشد، در چنین حالتی برای این نوع از اندام؛ مدل عروس ماهی توصیه می شود.

 

اگر اندام شما به صورت مثلث برعکس می باشد؛ (یعنی اندامی که در آن عرض شانه ها از پایین تنه بیشتر است و به نوعی پهن تر است) لباس های پف دار یا همان پرنسسی بهترین انتخاب خواهد بود.

 

اگر شما دارای قد بلند و کشیده ای هستید، لباس های پری دریایی یک گزینه بی نظیر خواهد بود. همچنین در صورت قد بلند بودن، توجه داشته باشید که از لباس های ماکسی که از بالا و پایین به صورت یکدست هستند؛ استفاده نکنید؛ زیرا که این مدل لباس عروس، قد را بیشتر بلند نشان می دهد.

 

 اگر قد شما کوتاه است و یا دارای اختلاف قدی زیادی با همسرتان هستید و تمایل دارید که بلندتر و کشیده تر دیده شوید؛ از لباس عروس ساده و راسته استفاده کنید. لباس های که پفی هستند و دارای حجم زیاد و با تزیینات زیاد می باشند، برایتان به هیچ عنوان انتخاب مناسبی نخواهد بود.

 

 

 

انتخاب لباس عروس

 

در این  مقاله سعی شده مهمترین نکات برای انتخاب لباس عروس، بیان شود که امیدواریم برای شما مفید بوده باشد. در صورت داشتن سوالات و نظرات بیشتر در مورد انتخاب لباس عروس، می توانید با ما در ارتباط باشید.