لباس فرمالیته در سایت zp

لباس فرمالیته یکی از ملزومات اصلی برای عکسبرداری و تصویربرداری حرفه‌ای می‌باشد. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تغییر خواسته‌های مردم، امروزه بسیاری از عروس و داماد‌ها را مشاهده می‌نماییم که قبل از مراسم عروسی خود ترجیح می‌دهند تا با پوشیدن لباس فرمالیته اقدام به تهیه فیلم یا عکس‌های خاص نمایند که روزهای خوش آنها با زیباترین استایل به یادگار باقی بماند. سایت زد‌پی به مدیریت سارا زراعت‌پیشه، با معرفی بهترین مدل‌های لباس و استایل زنانه اعم از نوع آرایش، نوع تاج و ... تلاش می‌نمایند تا در این امر به افراد کمک کنند تا به بهترین شکل بدرخشند و خاص نمایان شوند.

ویژگی های لباس فرمالیته

فرمالیته چیست و چرا اهمیت دارد؟

فرمالیته به معنای غیر اصل و یا پیش‌کاری می‌باشد. در واقع در تصویربرداری‌های فرمالیته عروس و داماد، پس از آرایش، پوشیدن لباس فرمالیته، در دست گرفتن دسته‌گل و بدون حضور اقوام و آشنایان، اقدام به عکسبرداری می‌کنند. به صورت کلی در این مراسم تمام کارهایی که در روز عروسی انجام خواهید داد را مجدد انجام می‌دهید تا عکس‌ها با فرصت کامل و بدون هیچ‌گونه دغدغه و نگرانی ثبت شوند.

با این توضیحات لباس فرمالیته در روز عکسبرداری نقش بسزایی خواهند داشت. برخی از افراد دوست دارند که لباس عروس خود را به تن داشته باشند و با همان استایل عروس‌گونه، اقدام به فیلمبرداری نمایند ولی برخی دیگر نیز مایل می‌باشند تا متفاوت عمل کرده و با به تن نمودن لباس فرمالیته، بین روز عروسی و روز فرمالیته، تمایز ایجاد کنند. با این توضیح، انتخاب نوع آرایش، استفاده از اکسسوری‌های مناسب همچون تور، دسته‌گل و نوع لباس اهمیت بالایی خواهد یافت. سایت زد‌‌پی به مدیریت سارا زراعت‌پیشه یک مرجع جامع و کامل برای افراد می‌باشند تا با مراجعه به آنها، از آخرین مد‌ها و ترند‌ها باخبر شده و بتوانند بهترین تصمیم‌گیری و انتخاب را برای این روز خاص داشته باشند.

برای انتخاب لباس فرمالیته به چه نکاتی باید دقت نمود؟

  • اگر جز آن دسته از افرادی می باشید که ترجیح می‌دهید در روز عکسبرداری فرمالیته، لباس عروس به تن نمایید، توصیه می‌شود که از یک لباس عروس ساده استفاده کنید. لباس فرمالیته شما در این حالت می‌تواند کوتاه، بلند یا دنباله‌دار باشد. البته برای روز فرمالیته، عموما لباس‌های عروس کوتاه با پارچه کرپ گزینه خوبی خواهند بود. توصیه می‌شود که برای این روز، از لباس هایی استفاده کنید که راحت بوده و آزادی عمل به شما ببخشند.
  • افرادی که از لباس عروس به عنوان لباس فرمالیته خود استفاده می‌کنند، باید در نظر داشته باشند که نوع آرایش خود را سبک و دخترانه انتخاب کنند. به عبارت دیگر، مدل موهای باز یا نیمه‌باز که نشانگر یک عروس کلاسیک و رومانتیک است، می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد.
  • اگر ترجیح می‌دهید که برای لباس فرمالیته از یک لباس متفاوت با لباس عروسی خود استفاده کنید، تلاش نمایید که لباس شما بسیار عجیب و خیلی خاص نباشد. البته این مورد مهم است که متناسب با لباس خود از ست‌های مناسب نیز استفاده کنید. به طور مثال شخصی که یک پیراهن حریر به تن می‌کند و در کنار دریا قدم می‌زند، نمی‌توان از یک کفش پاشنه بلند استفاده کند. لذا قرار دادن تک تک این موارد در کنار یکدیگر، موجب می‌شود تا عکسهای خوب و به یاد‌ماندنی ثبت شوند. با توجه به اینکه انتخاب ست های مختلف نیاز به دانش و تجربه دارد لذا سایت زد‌پی به مدیریت سارا زراعت‌پیشه، می‌توانند بهترین راهنما برای شما در انتخاب لباس فرمالیته و ست‌های آن باشند.
  • برای انتخاب لباس فرمالیته، می‌توانید به مزون‌های مختلف رفته و نوع طراحی، دوخت و ایده‌پردازی آنان را بررسی نموده و سپس اقدام به تهیه لباس کنید.

انتخاب لباس فرمالیته

بهتر است تا از چه لباس فرمالیته‌ای استفاده کرد؟

انتخاب لباس فرمالیته تا حد زیادی به سلیقه افراد وابسته است اما در زیر تلاش شده است تا با توجه به سلیقه‌های مختلف، نکات کلیدی در انتخاب لباس فرمالیته عنوان شود:

  • لباس عروس فرمالیته:

اگر از لباسی همانند لباس عروس برای روز فرمالیته استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌شود که لباس خود را به صورت ساده و بدون هر سنگ‌دوزی اضافی انتخاب کنید. پارچه‌های کرپ یا ابریشمی بهترین انتخاب برای این لباس ها می‌باشند.

  • لباس اسپرت:

لباس فرمالیته‌ای که به صورت اسپرت انتخاب میشود، نه تنها قبل از عروسی برای عروس و داماد‌ها، بلکه پس از آن برای هر زوجی، قابل استفاده است. پوشیدن لباس‌های هماهنگ و یا مکمل می‌تواند بهترین انتخاب برای لباس فرمالیته اسپرت باشد. گاها استفاده از قانون تضاد می‌تواند یک گزینه هوشمندانه باشد. البته این مورد بیشتر در عکس‌های آتلیه‌ای کاربرد دارد و برای عکس‌برداری در طبیعت، به دلیل وجود رنگ‌های زیاد، گزینه خوبی محسوب نمی‌شود. برای اینکه بهترین ترکیب رنگی را داشته باشید، لازم است تا رنگ‌های مکمل را بشناسید. در همین راستا می‌توانید از تجربه سایت زد‌پی به مدیریت سارا زراعت‌پیشه استفاده نمایید تا انتخاب لباس و آرایش شما از هر سو بی‌نقص باشد.

  • لباس‌های آستین بلند:

لباس‌های آستین بلند از آن دسته لباس‌هایی هستند که علاقه مندان بسیاری را به سمت خود جلب می‌نمایند. این نوع از لباس‌های فرمالیته می‌تواند ایرادات بند همچون لاغری، چاقی، چهار‌شانه بودن و غیره را برطرف نماید. لباس‌های آستین بلند، هیچگاه از مد نمی‌افتند.

لباس فرمالیته آستین کلوش

  • لباس‌های آستین کلوش:

امروزه انواع آستین‌های کلوش را می‌توان در لباس فرمالیته مشاهده نمود. البته استفاده از این مدل آستین‌ها برای اشخاصی که اندام باریک و لاغر دارند، گزینه خوبی محسوب می‌شود زیرا می تواند عیوب بدن را پوشش دهد. البته خانم‌ها با بازوهای بزرگ و چاق نیز با این مدل می‌توانند، این بخش از بدن را به خوبی بپوشانند.

 

منابع:

https://www.textileinstitute.org/event/introduction-clothing-fabric-knowledge/

https://www.thebalancecareers.com/what-should-employees-wear-to-work-1917929