لباس عروس پوشیده

لباس عروس پوشیده

اصلی­ترین دغدغه عروس خانم­ها لباس عروس می­باشد که برای آنها از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که می­خواهند در شب عروسی در لباس عروس خود بدرخشند و نگین محفل شوند، عروس خانم­هایی که محجبه هستند می­توانند انتخاب­های بسیار شیک و متفاوتی داشته باشند، خیلی از عروس خانمهای محجبه تصور می­کنند که آزادی عمل برای انتخاب مناسب لباس عروس دلخواه خویش ندارند.

مزون لباس عروس و لباس عقد zp با مدیریت خانم سارا زراعت پیشه خاص ترین نمونه های لباس عروس محجبه را با بهترین دوخت و پارچه در اختیار شما عزیزان می­گذارد.

یکی از ویژگی­هایی که لباس عروس پوشیده دارد این است که نیازی به شنل و یا چادر ندارد و عروس می­تواند به راحتی در مجلس مختلط حضور پیدا کند.

لباس عروس پوشیده و با حجاب دارای یقه بسته و آستین بلند می­باشد و در زمستان هم به راحتی مورد استفاده قرار می­گیرد.

بر اساس انواع سلیقه عروس­های محجبه مدل­های متفاوتی از لباس عروس­های شیک و خاص در مزون zp وجود دارد که می توان تهیه کرد؛ لباس عروس ساده و یا کار شده با طرح­های بسیار خاص و شیک، که  شما را در روز مراسم عروسی بسیار متفاوت و خاص می­کند.

لباس عروس پوشیده در کشورهای اسلامی مانند ایران بسیار پرطرفدار است و عروس خانم­های مسلمان ترجیح می­دهند که اگر مراسم مختلط باشد لباس عروس آنها پوشیده بوده و یا به همراه لباس عروس از روسری استفاده کنند که با مروارید و یا نگین تزئین شده باشد این در حالی است که به جای استفاده از روسری می­توان از کلاه هم استفاده کرد. کلاه و یا توربان­های بسیار شیک و زیبایی وجود دارند که به همراه لباس عروس بسیار خاص و دلفریب می­گردد.

در جامعه اسلامی مانند ایران یکی از مشکلات عروس­ها و خانواده­هایشان تهیه لباس عروس پوشیده است، ازدواج در جامعه اسلامی امری مقدس است که رعایت قوانین شریعت در مورد حجاب برای عروس­ها امری واجب است.

مواردی که تا الان درباره لباس عروس پوشیده نمی­دانستید:

لباس عروس­های محجبه فرق زیادی با دیگر لباس عروس­ها ندارند ولی همانطور که از اسمش پیداست کاملاً پوشیده است و کل بدن را از گردن تا مچ دست و تا نوک پا را می­پوشاند.

در این نوع لباس عروس ها هم معیار اصلی نوع پارچه، مواد اولیه و تزئینات آن است و نکاتی مانند برش

دامن و یقه هم در آن وجود دارد. تنها تفاوتی که لباس محجبه با دیگر لباس عروس­ها دارد پوشیده بودن آن است.

دوخت لباس عروس پوشیده توسط طراحان بزرگ

برخی از افراد تصور می­کنند لباس عروس پوشیده بسیار ساده و معمولی است اما بهتر است بدانید که خیلی از این لباس­ها دارای تزئینات بسیار لوکس و فاخر است که توسط طراحان مشهوری نیز دوخته شده و حتی از بسیاری لباس عروس­های دیگر شیک­تر، لوکس­تر و فاخرتر است، همچنین برای اینکه عروس را جذاب­تر کند از تزئینات بسیار بیشتری بر روی لباس استفاده می­شود. در گذشته پیدا کردن لباس عروس پوشیده برای عروس خانم­ها کاری دشوار بود اما امروزه در کشورهایی مانند ترکیه لباس عروس پوشیده بسیار مورد توجه قشر مذهبی قرار گرفته و طراحان و دوزندگان مشهور ترک با برندهای بسیار معروف لباس عروس­های محجبه با مدل­های بسیار متفاوتی به بازار عرضه کردند.

یکی از برندهای بسیار مشهور لباس­های پوشیده، بوتیک sheeva  است که بطور تخصصی مشغول به اینکار می­باشد. این لباس عروس­ها با طراحی بسیار خاص و کیفیت بالایی دوخته می­شود و طرفداران بسیاری دارد.

لباس­های عروس پوشیده در ترکیه

خانه­های مد در ترکیه در سال 2018 شروع به طراحی و دوخت لباس عروس­های پرنسسی کردند که در عین سادگی بسیار شیک است و دارای دامن بلند گلدوزی شده با استفاده از حریر و دانتل می­باشد. بجای کلاه و یا روسری بر روی کمر شال بسیار زیبایی تزئین شده با سنگ به دور کمر بسته می­شود که در موارد نیاز آن را بر روی سر می­گذارند.

معمولاً در طراحی لباس­های عروس محجبه برای برش دامن از برش A  و مدل دامن پرنسسی استفاده می­شود به همراه تور سر بسیار بلند که بر زیبایی آن می­افزاید.

عروس خانم­هایی که دارای گردن کوتاه هستند توجه کنند که محدوده گردن خود را با زیورآلات بپوشانند و از مدل یقه بسته استفاده نکنند.

مدل لباس عروس پوشیده از برند YESIM

یکی دیگر از برندهای لباس عروس پوشیده در ترکیه YESIM می­باشد. زیبایی مدل لباس عروس­های این مارک ترکیب لباس­های سنتی دوره عثمانی و لباس عروس­های مدرن امروزی است و با کیفیت بسیار بالایی دوخته می­شود که مخصوص مشتریان خاص است. این برند بیشتر بر روی تزئینات سطح لباس عروس تمرکز کرده تا درخشش بیشتری داشته باشد. پارچه­های نفیسی مانند دانتل و حریر ابریشمی جزء مواد اولیه این نوع لباس عروس­ها می­باشد. تمام مدل لباس­های پوشیده دارای آستینی بلند می­باشند که بر روی سر آستین آنها از تزئینات زیبایی استفاده می­شود.

تور و حجابی که بر سر عروس انداخته می­شود نقطه مشترک بین تمام لباس عروس­های پوشیده است. دامن این نوع لباس عروس­ها از چند لایه پارچه دوخته می­شود و با تزئینات بسیار از کمر تا انتهای دامن را می­پوشاند که گاهاً در قسمت کمر لباس هم از این تزئینات دیده می­شود.