لباس برای عقد محضری

لباس عقد محضری از جمله پوشش‌هایی که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه عروس خانم ها گرفته است و آنها تمایل دارند برای مراسم عقد خود در محضر از لباس جداگانه و متفاوتی با لباس جشن عروسی و یا جشن نامزدی خود استفاده کنند.

با توجه به پرطرفدار بودن لباس عقد، این لباس از تنوع زیادی نیز برخوردار است و در انواع و مدل های مختلف طراحی و دوخته شده و قابل خریداری و سفارش است.

 تنوع لباس عقد محضری به قدری زیاد است که می تواند پاسخگوی سلیقه‌ها و فرهنگهای متفاوت باشد. عروس خانم‌ها می توانند با توجه به سلیقه خود و میزان بودجه ای که در نظر گرفته اند و همچنین عوامل دیگر مثل نوع فرهنگ و اعتقادات مذهبی؛ بهترین لباس عقد محضری را برای خود انتخاب کنند. اما برای اینکه بتوان بهترین انتخاب را برای لباس عقد داشت، لازم است که در مورد این نوع لباس اطلاعات بیشتری داشته باشید و با مدل‌های جدید آن آشنا شده و بدین شکل بتوانید یک لباس عقد محضری عالی و فوق العاده را برای خود انتخاب کنید. با ما همراه باشید تا بتوانید بهترین نوع لباس عقد را انتخاب و خریداری کنید.

 

خرید لباس عقد محضری

 

همان طور که می دانید ازدواج و رفتن به خانه بخت در کشور ما همراه با مراسمات و جشن‌های مختلفی انجام می گیرد. یکی از مراسمات مهم در ازدواج، مراسم عقد است. برخی از زوج ها، برای عقد خود یک جشن اختصاصی و کاملا مفصل و جدا از مراسم عروسی برگزار می کنند. برخی دیگر از زوجها نیز جشن و عقد و عروسی خود را یکی برپا می کنند. بسیاری از عروس و دامادها نیز تمایل دارند، مراسم عقد را مختصر به عقد محضری کنند و عکس های دو نفره زیبا از روز عقد خود در محضر داشته باشند.

برای برگزاری مراسم عقد محضری لازم است که از لباس مناسب استفاده کنید، یعنی لباسی که بیشتر حالت رسمی داشته باشد تا حالت مجلسی؛ در عین حال ظرافت کامل را دارا باشد و زیبایی و وقار عالی را برای عروس خانم به همراه آورد. لباس های عقد از تنوع زیادی برخوردار هستند که از این رو می توان بهترین مدل را با توجه به سلیقه خود انتخاب و خریداری کرد.

از آنجا که برای عقد محضری لباس های متنوعی در مدل های گوناگون وجود دارد، لازم است که در انتخاب آن دقت کافی داشته باشید تا بتوانید یک خرید عالی را انجام دهید.

در مزون زدپی با مدیریت خانم زراعت پیشه انواع مختلفی از لباس عقد محضری؛ قابل سفارش و خریداری است. شما می‌توانید در مزون زد پی جدید‌ترین مدل‌های لباس عقد محضری را مشاهده کرده و با توجه به اندام و هیکل خود و همچنین سلیقه و میزان بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید، با استفاده از مشاوره‌هایی که در مزون زد پی به شما داده می شود، بهترین انتخاب را انجام دهید. بدین شکل زیباترین لباس را خریداری کرده و در روز عقد خود با آن درخشیده و عکس های زیبا را از خود به یادگار بگذارید.

 

 گفتیم که لباس عقد محضری از تنوع زیادی برخوردار است. این تنوع امکان انتخاب بهتر را برای شما فراهم می کند. یکی از جدیدترین مدل‌های لباس عقد که در سالهای اخیر بسیار مورد استقبال قرار گرفته است، مانتو عقد است که انتخاب بسیاری از عروس خانم ها برای عقد محضری می‌باشد.

 مانتو های عقد در مدل های مختلف کوتاه و بلند قابل تهیه است. مانتو عقد می تواند کاملا ساده باشد و بدون هیچ گونه تزییناتی و یا اینکه همراه با تزیینات و سنگ دوزی و مروارید دوزی. این کاملا سلیقه‌ای است. می توان مانتو و یا کت عقد را با شلوار ست آن، تهیه کرد و برای مراسم عقد در محضر، یک استایل پوشیده و شیک را داشت.

 

 اما اگر شما از آن دسته خانم‌هایی هستید که علاقه ای به پوشیدن شلوار ندارید، می توانید از مدل های دیگر برای مراسم عقد محضری خود استفاده کنید. یعنی لزوما قرار نیست حتما از مانتو و یا کت و شلوار استفاده کنید. لباس عقد محضری بسیار متنوع است و هزاران مدل ساده و پوشیده دیگر را می‌توان برای مراسم عقد محضری استفاده کرد. برای مثال لباس‌های ساده بلند سفید، یا کت و دامن و...

 اما برای اینکه بتوانید لباس عقد محضری را به خوبی انتخاب کنید، باید به نکات و مواردی توجه داشته باشید که به این موارد در ادامه اشاره شده است.

 

 

لباس مناسب مراسم عقد

 

 مهم ترین نکات برای انتخاب لباس عقد محضری

 

به قد و وزن و اندام خود توجه کنید.

 برای اینکه لباس عقد در تن شما زیبایی داشته باشد و به اصطلاح به خوبی روی تن بنشیند، باید به اندام خود توجه کرده و با در نظر گرفتن قد و وزن خود، بهترین انتخاب را انجام دهید.

اگر شما قد بلند هستید، انتخاب لباس‌های بلند می تواند برای شما بهتر باشد و اگر قد کوتاهی دارید از لباس‌های خیلی کوتاه و یا خیلی بلند استفاده نکنید. برای خانم‌هایی با قد کوتاه و یا قد متوسط، اندازه لباس بهتر است تا زیر زانو و روی ساق پا باشد.

 

 

توجه به پارچه لباس عقد

پارچه یکی از موارد بسیار مهم است. از آنجا که لباس عقد محضری، معمولا لباس‌هایی با طرح‌های ساده هستند، کیفیت و زیبایی پارچه، خیلی خود را نشان می دهد. از این جهت باید به کیفیت پارچه لباس عقد خود توجه کنید و لباس هایی با پارچه‌های با کیفیت را تهیه کنید.

برای دوخت لباس عقد، معمولا از پارچه‌هایی مثل؛ کرپ، دانتل و ساتن استفاده می شود. پارچه‌های ساتن بسیار پرطرفدار است و از آن برای دوخت لباس عروس و یا لباس عقد ساده استفاده می‌شود.

 

 

گل سر و یا روسری

 برای برگزاری عقد محضری در کشور ما لازم است که برای موها حجاب و یا پوششی را در نظر بگیرید. برای این منظور می توانید از روسری، توربان، کلاه و یا حتی گل سر استفاده کنید که کمی پوشش را ایجاد کرده و در عین حال بر زیبایی شما می‌افزاید.

 

 برای انتخاب این اکسسوری‌های حجاب باید به لباس خود توجه کرده و متناسب  با مدل و رنگ لباس، آن را انتخاب نمایید. ست بودن مدل گل سر و یا توربان با لباس شما، زیبایی را کامل خواهد کرد و جلوه بسیار شیک و جذابی را به شما خواهد بخشید.

 

گل سر و یا روسری