روزترین استایل پیراهن شیک مجلسی

در مجموع استایل پیراهن شیک مجلسی به سبکی خاص از لباس پوشیدن در جشن‌ها و مراسمات می‌گویند که از نظر ظاهر و شکل و شمایل، کاری ساده ولی هنگام پیاده کردن طرح کار بسیار دشواری است. دنیای مد ارتباط نزدیکی با استایل مجلسی دارد. همین ویژگی باعث متمایز بودن با سایر استایل ها است. استایل مجلسی سبکی از پوشیدن لباس است که ظاهر زن را جذاب‌تر و زیباتر نشان داده و اندام زنانگی بهتری را به خانم ها می بخشد.

اصول طراحی پیراهن شیک مجلسی زنانه

پیراهن شیک مجلسی زنانه

پیراهن شیک مجلسی زنانه دارای یک سری وجه مشترک است برای مثال: سایز سینه لباس گشاد نباشد و کاملاً هم اندازه باشد. اکثر لباس‌های مجلسی بدون آستین و دارای دامن‌های مدل‌دار (پف دار) و پر از زرق و برق هستند. یقه نسبتاً بازی دارند و جنس پارچه بکار رفته در طراحی لباس بسیار متنوع است. جنس این پارچه‌ها شامل: پارچه بدون طرح و طرح دار، پارچه آهاردار، پارچه پرزرق وبرق، پارچه لخت، پارچه ساده است‌.

پیراهن شیک مجلسی باید از نظر رنگ، سایز و سایر جزئیات توازن و هماهنگی داشته باشد. در طراحی لباس قرینه بودن اهمیت زیادی دارد. چراکه قرینه ممکن است عمودی یا افقی باشد. از این رو قرینه نبودن لباس باعث جذاب‌تر و شکیل تر شدن آن می‌شود. لباس بدون نقصان باید از هر نظری کامل به چشم بیاید. همچنین با اضافه کردن یک گل بزرگ لباس اغراق آمیز تر به نظر می‌رسد.

لباس شیک مجلسی شب دارای جایگاه خاصی در استایل زنانه است. این لباس‌ها معمولاً دکلته، یقه‌باز، دامن پف دار و بدون آستین هستند. به همین دلیل استفاده از شال حریر و نازک زیبایی لباس را چندین برابر می کند. دوخت این لباس‌ها از پارچه‌های باارزش و گران قیمتی مثل مخمل، ابریشم، تافته و اطلس است. همچنین می توان آن ها را با منجوق (گوی شیشه‌ای) و مروارید تزیین کرد.

رنگ طلایی باعث جذابیت بیشتر پیراهن شیک مجلسی می‌شود به ویژه اگر لباس برای مهمانی شبانه باشد. با توجه به سبک و سلیقه شخصیتان می‌توانید از لباس مجلسی با پارچه طلایی یا تزیین شده با منجوق طلایی استفاده کنید. در غیر این صورت می‌توانید تکه کمی طلایی به سبکتان اضافه کنید (مثلاً بند کفش، بند لباس، سایه چشم، گل سر، کمربند و...). استفاده از رنگ‌های طلایی (براق) در لباس مجلسی پشت باز باعث جذابیت در مراسمات می‌شود. همچنین کیف مجلسی با بند و زنجیر طلایی یا منجوق نقش بسزایی ایفا می‌کند.

جواهرات و زیورآلات در پیراهن شیک مجلسی دارای جایگاه خاصی هستند. طوری که حتما بایستی در انتخاب آن‌ها دقت کافی داشته باشید. مجالس رسمی گران‌ترین و بهترین جواهرات را می‌طلبد. برای مثال: گوشواره الماس، سنگ قیمتی و مروارید انتخاب خوبی است. به کار بردن تعداد زیاد جواهرات از جذابیت شما کاسته و تمام توجه به سوی جواهرات می‌رود پس بهتر است از یک تکه کوچک دارای حجم یا تیکه بزرگ استفاده شود.

خرید پیراهن شیک مجلسی

خرید پیراهن شیک مجلسی

نکاتی در مورد خرید پیراهن شیک مجلسی که بسته به نوع مراسم، لباس مناسب بدن شما باید راحت و زیبا باشد.

*پیراهن شیک مجلسی مناسب مهمانی‌های کاملاً رسمی:

در مراسم عروسی رسمی لباس باید به طور کلی رسمی انتخاب شود. معمولا در چنین مراسماتی از عروس انتظار لباس رسمی بلند را دارند. از خصوصیات بارز لباس مجلسی رسمی لباس بلند با پشت کمر نسبتاً باز است همچنین استفاده از پیراهن با دامن از پشت دنباله‌دار و از جلو کوتاه رایج است.

*پیراهن شیک مجلسی مناسب مهمانی‌های نیمه رسمی:

پیراهن شیک مجلسی مناسب مهمانی‌های نیمه رسمی از آسان‌ترین انتخاب‌ها برای خانم‌ها است. زیرا می‌توان یک لباس کاملاً رسمی مانند مراسم عروسی یا یک لباس کاملاً راحت مانند دورهمی شب عید پوشید. در صورت دعوت به این مراسم‌ها یک لباس سیاه ساده و کوتاه انتخاب مناسبی است.

پیراهن شیک مناسب مهمانی‌های غیررسمی:

لباس مناسب مهمانی‌های غیررسمی در کمد هر خانمی پیدا می‌شود که مناسب مهمانی خودمانی و دوستانه است.

بیشتر این لباس‌ها را می‌توان در زمستان همراه ژاکت چکمه و یا با جوراب شلواری پوشید و سبکی جدید خلق کرد. اکثر این لباس‌ها کاربرد روزانه دارند. برای خرید آسان و به صرفه می‌توان به سایت zp مراجعه کرد که برای راهنمایی خرید پیراهن شیک مجلسی از سرکار خانم  سارا زراعت پیشه مشاوره گرفت.

خرید پیراهن شیک فرمالیته

خرید پیراهن شیک فرمالیته

عروس و داماد برای انتخاب و خرید پیراهن شیک فرمالیته یک یا چند هفته قبل از عروسی تصمیم می‌گیرند که عکاسی و کلیپ دلخواه خود را قبل از مراسم عروسی در روز فرمالیته برگزار کنند. بعضی از خانم‌های نوعروس دوست دارند سبک متفاوتی با مراسم عروسی داشته باشند و به عکس بعضی می‌خواهند مطابق روز عروسی‌شان آرایش و لباس بپوشند. روز فرمالیته، یک عروسی شبیه سازی شده است که در آن روز لباس عروس، آرایش صورت، آرایش مو، تاج، عکاسی، فیلم‌برداری و ساخت کلیپ بدون حضور اقوام و آشنا و تنها با حضور عروس و داماد انجام می‌شود. اگر می‌خواهید عروس شدن خود را قبل از مراسم عروسی ببینید همچنین دو آرایش متفاوت داشته باشید عروسی فرمالیته برگزار کنید.

نکات مهم در مورد خرید پیراهن شیک فرمالیته

*جنس پیراهن شیک فرمالیته: هرچند در انتخاب لباس فرمالیته هیچ محدودیتی نیست ولی بهتر است جنس پارچه زیاد لخت نباشد چون سن شما را بیشتر از سن واقعی نشان می‌دهد. جنس حریر برای لباس فرمالیته انتخاب مناسب است. این پارچه با وزش باد بهترین ژست عکاسی را فراهم می‌کند.

*رنگ پیراهن شیک فرمالیته: انتخاب رنگ مناسب در پیراهن شیک فرمالیته حائز اهمیت است. رنگ‌های شاد و ملایم چهره را شکیل و معصوم نشان می‌دهد. لباس با رنگ روشن زیبایی خاصی به فرد می‌دهد.

مدل پیراهن شیک فرمالیته: هرچه مدل پیراهن شیک مجلسی فرمالیته راحت تر از مدل پیراهن عروس باشد ژست‌های عکاسی و فیلم‌برداری راحت تر و نتیجه قابل قبول تر است. پیراهن کوتاه با یقه کرپ سادگی شما را در عشق و زندگی نشان می‌دهد.

مخارج عروسی فرمالیته:

مخارج روز فرمالیته که خیلی‌ها فکر می‌کنند جزء معایب است زیرا هزینه‌ای به هزینه‌های عروسی اضافه می‌شود که مخارج عبارت‌اند از: تقریباً 1.5 تا 3 میلیون تومان هزینه عکاسی و فیلم‌برداری، حدود 1 میلیون هزینه آرایش مو و صورت،1 تا 2 میلیون هزینه لباس فرمالیته،300 تا 400 تومان هزینه دسته گل که با جمع این هزینه حدود 5 تا 8 میلیون خرج می‌برد. بیشتر دلیل برگزاری این مراسم کاهش استرس روز عروسی و باکیفیت بدون عکس‌ها است همچنین مجبور نیستند از صبح زود در آرایشگاه‌ها به سر ببرند.

یکی از راه‌هایی که می‌توان با کمترین هزینه عروسی فرمالیته برگزار کرد این است که خود را آرایش کنید موی خود را ساده ببافید، یک لباس ساده در کمد لباستان پیدا کنید و آن را بپوشید، یک دوربین که دارای تایمر و سه پایه است با همسرتان به دل طبیعت ببرید. با الهام گرفتن از عکس دیگران و فضای مجازی عکاسی را شروع کنید. از میان عکس‌های گرفته شده بهترین را انتخاب کنید. به روز ترین استایل از انواع پیراهن شیک مجلسی را در سایت  zp با مدیریت سارا زراعت پیشه مشاهده کنید.