جامپسوت یا اورال مجلسی و عقد محضری

جامپسوت یا سرهمی به مدلی از لباس گفته می‌شود که به صورت یکسره بوده و کل بدن را پوشش میدهد. لباسهایی هستند که بالاتنه به پایین تنه بدن چسبیده است و پایین تنه بشکل شلوار یا حتی شلوارک است. بالاتنه می‌تواند بصورت تاپ، بلوزآستین دار، دکلته  یا مدل های خاص دیگر باشد.

مدل سرهمی، هم برای افراد قد بلند و هم کوتاه قد انتخاب مناسب و زیبایی است و به باریک‌تر نشان داده شدن فرم هیکل کمک می‌کند.

قطعاً یک اورال با پارچه ی طرح دار برای اندام­های لاغر مناسب و یک اورال ساده و تک رنگ برای اندام­های توپر انتخاب بهتری هست. البته این اصلاً بدان معنی نسیت که خانمهایی با اندام برجسته نتوانند جامپ سوت طرح دار بپوشند.

جامپسوت یا سرهمی دارای تاریخچه جالبی است و ما را با این مدل لباس که دوباره مد شده، بیشتر آشنا می­کند.
مدل جامپسوت یا سرهمي به کشور آمریکا برمی‌گردد. این مدل لباس نخست برای چتربازان طراحی شده بود تا بتوانند در هوا به راحتی معلق باشند و همینطور بدنشان نسبت به تغییر دما در آسمان ایمن بماند. جالب است امروزه در خیلی از مشاغل دیگر مانند خلبانان، تعمیرکاران ماشین، فضانوردان و حتی برای کودکان و همچنین در صنعت مد و فشن  این مدل لباس بسیار استفاده می‌شود.

ابتدا در سال ۱۸۹۰ میلادی جامپسوت يا سرهمی توسط لیوای استرائوس آمریکایی طراحی شد و جنس این لباس از جین بود. خالق برند لیوایز،  لیوای استرائوس آمریکایی است. و بعد از آن اوایل قرن ۲۰ میلادی، استلا مک کارتنی طراح مد، آغاز به طراحی جامپسوت برای زنان و مردان نمود. طولی نکشید که این طرح بسیار مورد استقبال افراد زیادی از جامعه قرار گرفت و طراحان دیگر را نیز وادار به این مدل طراحی اورال یا سرهمی کرد.
نام­های دیگر جامپسوت

مدل اورال جامپ سوت :

این نوع ازسرهمی دمپاهای بلندی دارد که  اورال جامپسوت نام دارد. و تقريبا کاملا پوشیده است. و بنا به ذوق طراح در طرح ها و رنگ های مختلف تولید می­شود. مدل یقه های آن هم می‌تواند متفاوت باشد

مدل اورال رامپر :

این مدل ازسرهمی مانند شلوارک می باشد و بخصوص در ایران به شلوار پیشبندی معروف شده است، و خیلی از جوانان به سراغ این طرح می‌روند. این طرح انتخاب مناسبی برای روزهای گرم تابستانی برای یک مهمانی عصرانه می­باشد.

مدل بیلرسوت یا بلرسوت :

واژه ترکی اورال یا سرهمی، بیلرسوت یا بلرسوت بوده که در فرهنگ ایرانی هم گنجانده شده، شلوار پیشبندی، اورال، بلرسوتی، سرهمی هیچ فرقی با هم ندارد.

برای  جلوه بخشیدن بیشتربه لباس اورال از کمربندهای رنگی بین بالا تنه و پایین تنه نیز استفاده میکنند.

 لباس اورال مجلسی برای عقد

لباس اورال مجلسی گزینه خوبی برای مراسم عقد نیز می­باشد. و امروزه بین خانم های جوان خیلی پرطرفدار شده است و برای لباس عقد و یا نامزدی انتخاب مناسبی است.

لباس های اورال معمولاً با دامن یا دامن شلواری طراحی می‌شوند. لباس های سر همی را برای عقد محضری می توان با پارچه های گیپور،تور یا کرپ که به دلیل راحتی بسیار مورد توجه طراحان لباس عقد و عروسی است پوشید. انواع اسپرت آن در جنس های لی و کتان می باشند.

مدل سرهمی مجلسی برای عقد، از قسمت کمر  ویا شانه­ها، با شنل بلندی به روی لباس وصل می‌شود. این نوع سرهمی برای مراسم های مهمی مثل جشن عقد یا نامزدی و حتی عکاسی فرمالیته انتخابهای بسیار مناسبی هستند.

اگر اندام لاغری دارید می تونید از مدل های طرح دار لباس اورال یا سرهمی با رنگهای ملایم برای روز عقد و نامزدی خود استفاده کنید.

این نوع لباس در مدل های مختلف مجلسی می‌باشد و برای کسانی که می‌خواهند در مجالس و مهمانی‌هایشان استایلی خاص و متفاوت داشته باشند انتخاب بسیار مناسبی می‌باشد. شما می‌توانید این نوع لباس را همراه با یک شومیز بلند ست کنید و ظاهری جذاب و خاص داشته باشید.

این سبک لباس برای افرادی که لاغر اندام هستند و پاهای کشیده‌ای دارند و می­خواهند در مجالس مختلف خوش استایل به نظر برسند بسیار جذاب می‌باشد.

برای عروس خانم­هایی که می­خواهند در روز مراسم عقد خود استایل خاص و جذابی داشته باشند و علاوه بر آن لباس عقد آنها پوشیده باشد، مدلهای زیبایی از اورال مجلسی مناسب عقد را می­توانند در سایت مزون لباس عقد و عروسی zp انتخاب کنند.