توربان و تاج و ریسه

توربان و تاج و ریسه از جمله از جمله اکسسوری‌هایی می‌باشند که برای درخشش عروس در شب عروسی مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به اینکه این شب جز خاص ترین شب‌های زندگی هر فرد محسوب می‌شود لذا افراد برنامه‌های متفاوتی برای آن دارند و انتخاب تک تک لباس‌ها، نوع آرایش و مدل موها از اهمیت بالایی برای آنان برخوردار است. در همین راستا سایت‌هایی همانند  سایت زد‌پی به مدیریت سارا زراعت‌پیشه، همواره تلاش نموده‌اند تا آخرین مدل‌ها و برندها را در اختیار اشخاص قرار دهند تا با آگاهی بیشتری برای این شب به یاد ماندنی برنامه‌ریزی نمایند.

در همین راستا انتخاب توربان و تاج و ریشه از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا می‌توانند نقش بسزایی در زیبایی عروس‌ها داشته باشند. در زیر برخی از نکات مهم که در زمان انتخاب توربان و تاج و ریسه، باید به آن دقت نمایید، بیان شده است.

موارد مهم در انتخاب توربان و تاج و ریسه:

  • دانستنی‌های انتخاب تور:

شاید از دید بسیاری از افراد، انتخاب تور یک انتخاب سلیقه‌ای باشد. اما باید در نظر داشت که انتخاب تور تا حد زیادی به نوع شینیون موها وابسته است. از سوی دیگر نوع لباس عروس می‌تواند بر روی انتخاب تور مناسب تاثیر بگذارد. اگر قصد دارید تا برای روز نامزدی یا عقد از تور استفاده نمایید، سایت شیرینا به مدیریت شیرین بهرامی‌نیا و سایت زد‌پی به مدیریت سارا زراعت‌پیشه، بیان می‌دارند که تورهای برد کیج، گزینه خوبی هستند، این تورها در فیلم‌های دهه 90 میلادی بسیار به چشم می‌خورد. قدمت تورهای فوق چیزی از زیبایی آنها نمی‌کاهد به گونه‌ای که جذابیت خود را تا به امروز حفظ نموده‌اند. تورهای دنباله‌دار و بلند گزینه زیبایی می‌باشند اما حرکت را دشوار نموده و آزادی عمل را از عروس‌ها سلب می‌نماید. لذا در انتخاب تور لازم است تا به موارد زیر دقت نمایید:

موارد مهم در انتخاب توربان و تاج و ریسه:

 

    • اگر دارای صورت گردی هستید، در انتخاب توربان و تاج و ریسه، برگزیدن مدل‌هایی که در دو طرف صورت شما قرار می‌گیرند، گزینه خوبی می‌باشد. برای این افراد تورهای بریج گزینه مناسبی است. اما در مقابل به جهت انتخاب توربان و تاج و ریسه برای صورت‌های کشیده، عموما از تورهای بلند و تاج‌های کوتاه استفاده می‌شود. سایت زد‌پی به مدیریت سارا زراعت‌پیشه، بیان می‌دارند که برای صورت‌های قلبی شکل مدل موهای جمع شده در وسط سر که بر روی آنها یک تور متوسط قرار می‌گیرد، گزینه مناسبی است.
    • همیشه در نظر داشته باشید که توربان و تاج و ریسه، تکمیل کننده لباس عروس شما هستند لذا باید با آن تناسب داشته باشند. از همین رو برای دامن‌های بلند و پف‌دار، انتخاب تورهای بلند گزینه خوبی محسوب نمی‌شود. از سوی دیگر برای لباس عروس‌هایی که دارای دنباله طولانی هستند، عموما از تورهایی بهره برده می‌شود که کوتاه بوده و زیبایی دنباله را نشان دهد. در مقابل برای لباس عروس‌هایی با دنباله کوتاه یا راسته، استفاده از تور بلند و دنباله‌دار یک انتخاب زیرکانه و خوب می‌باشد.
  • دانستنی‌های انتخاب تاج:

زمانی که تور را انتخاب نمودید، نوبت به انتخاب تاج یا ریسه م‌ باشد. در نظر داشته باشید که همچون یک میکاپ حرفه‌ای، تاج و ریسه در زیبایی شما نقش بسزایی خواهند داشت. در انتخاب توربان و تاج و ریسه همواره تناسب بین لباس، مدل مو و آرایش شما می‌بایست برقرار باشد لذا این سه مورد در ارتباط مستقیم با یکدیگر قرار دارند. در انتخاب تاج سایت زد‌پی به مدیریت سارا زراعت‌پیشه، مواردی را بیان می‌دارند که در زیر می‌توانید آنها را مطالعه نمایید:

    • هماهنگی تاج و لباس عروس:

یکی از فاکتورهای مهم در زمان انتخاب تاج، این مورد است که می‌بایست در تضاد کامل با لباس عروس باشد تا جلوه و زیبایی خود را نشان دهد. به طور مثال اگر لباس شما دارای سنگ دوزی بسیاری است و یا پر زرق و برق است، پیشنهاد می‌شود تا از نمونه تاج‌های ساده استفاده کنید. معمولا تاج‌های ساده از یک ردیف نگین یا مروارید تشکیل شده‌اند. البته مدل‌های تاج با گل یا ریسه نیز در حال حاضر بر روی بورس قرار دارند و برای جشن‌هایی همانند نامزدی و عروسی گزینه خوبی محسوب می‌شوند.

توربان و تاج و ریسه و دانستنی‌های آن

  • هماهنگی تاج با صورت:

فاکتور مهم دیگر در انتخاب توربان و تاج و ریسه، هماهنگ بودن آنها با فرم صورت است. در همین راستا اگر فرد دارای صورت کشیده‌ای است، به توصیه سایت زد‌پی به مدیریت سارا زراعت‌پیشه، استفاده از تاج‌های کوتاه و هدبندی، می‌تواند انتخاب بهتری باشد. در این افراد بهتر است که حداکثر ارتفاع تاج 5 سانتی‌متر باشد. اما در مقابل برای افرادی که دارای صورت‌های کشیده هستند، پیشنهاد می‌گردد که از تاج‌های بلند و با ارتفاع زیاد استفاده شود تا زیبایی شخص را بیشتر به نمایش بگذارد.

توربان و تاج و ریسه و هماهنگی آنها

  • هماهنگی تاج با اختلاف قد عروس و داماد:

امروزه یکی از موارد مهمی که در انتخاب توربان، تاج و ریسه دخیل می‌باشد، توجه به اختلاف قد عروس و داماد است. بسیاری از عروس خانم‌ها دوست ندارند که پس از نصب تاج از دامادها بلندتر به نظر برسند لذا نباید از این اختلاف قد به راحتی چشم‌پوشی نمود. لذا در زمان‌هایی که اختلاف قد عروس و داماد بسیار زیاد است، برای متعادل نمودن قدها بهتر است که از تاج‌های کشیده و با ارتفاع زیاد استفاده کرد.

یکی از موارد دیگر که در انتخاب تاج اهمیت دارد، توجه به رنگ آن است. امروزه اکثر تاج‌های موجود در بازار به رنگ نقره‌ای می‌باشند اما در نمونه‌های کلاسیک رنگ‌های طلایی، صورتی و غیره نیز مشاهده می‌شود. لذا عروس خانم‌ها می‌توانند با توجه به نوع آرایش و یا لاک خود از تاج مناسب استفاده کنند. البته بیان این نکته نیز خارج از لطف نیست که با توجه به ترندها و نکات عنوان شده در سایت زد‌پی به مدیریت سارا زراعت‌پیشه، برای افرادی که از شینیون‌های باز یا پایین سر استفاده می‌کنند، تاج‌های پرنسسی انتخاب هوشمندانه‌تری است.

البته برای انتخاب تاج دقت داشته باشید که وزن آن زیاد نباشد. تاج مدت زمان بسیاری بر روی سر قرار می‌گیرد لذا سنگینی آن باعث فشار به سر و خراب شدن مدل موهای شما خواهد شد.

منابع:

https://www.bridemagazine.co.uk/articles/types-of-bridal-headwear

https://www.suburbanturban.com/brides/